Naše služby

Home / Naše služby

Dentální hygiena – neodmyslitelná součást péče o zdraví zubů a dásní

Portfolio našich služeb pokrývá celou oblast dentální hygieny, začíná nácvikem správné techniky čištění, včetně potřebné motivace, pokračuje výběrem vhodných pomůcek dle individuálních potřeb klienta, odstraňováním pigmentových skvrn a zubního kamene, fluoridací zubů, a zakončeno je oblastí estetickou, do které patří bělení zubů a aplikace zubních šperků, a výživovým poradenstvím.

Na začátku je velmi důležité, aby se klient naučil správné technice čištění, a používal pro něj ty správné pomůcky. Na tuto oblast je zaměřena první návštěva. Její součástí je ale také odstranění zubního kamene a pigmentových skvrn, a celkové přeleštění zubů. Z výsledného pocitu čistých zubů bývá klient nadšený, občas je velmi překvapen rozdílem stavu své dutiny ústní před návštěvou a po ní. Výsledkem je motivace ke každodenní péči o své zuby v domácích podmínkách. I za předpokladu, že klient zvládne dobře techniku čištění a o své zuby se stará každodenně a pečlivě, je vhodné navštěvovat dentální hygienu pravidelně. Účelem periodických návštěv je kromě kontroly stavu dutiny ústní především odstranění pigmentů a zubního kamene, který se i přes dobře zvládnuté hygienické návyky na zubech vytváří, a opět celkové přeleštění zubů, včetně pro klienta těžko přístupných míst.

Pro řadu klientů je dnes důležitá také estetika. Po vytvoření  správných návyků v péči o svůj chrup může přijít na řadu bělení zubů.

Účelem dentální hygieny je předcházet vzniku onemocnění v dutině ústní a přispívat tak k celkovému zdraví organismu člověka. S ohledem na zejména zdravotní, ale dnes i finanční důsledky, se velmi nevyplácí dentální hygienu zanedbávat. Proto je velmi dobré začít s pěstováním správných návyků již u dětí. Dospělí by pak s návštěvou dentální hygieny neměli váhat a čekat na doporučení svého zubního lékaře.

Velmi rádi vám s péčí o zdraví vaši dutiny ústní pomůžeme.