Instruktáž zubní hygieny

Správná dentální hygiena je základem pro zdravé zuby a dásně. Pokud vám dásně krvácejí nebo zápolíte se zubními kazy, vězte, že první pomocí je správné čištění zubů. A pokud žádný problém se zuby nemáte, správným čištěním si můžete zachovat zuby zdravé až do stáří. Vysoká úroveň dentální hygieny je v dnešní době pro mnohé z nás také neodmyslitelná z důvodů estetických a společenských.

V rámci instruktáže dentální hygieny vás naučíme, jak o svůj chrup co nejlépe pečovat, a to jak vhodným výběrem pomůcek, tak i správnou technikou čištění zubů. Odhalíme vaše problematická místa a naučíme vás speciální techniky jejich čištění. Doba, kdy jsme si vystačili pouze se zubním kartáčkem, je nenávratně pryč. Chceme-li dentální hygienu pojmout opravdu komplexně, musíme se s využitím mezizubních kartáčků a zubní nitě soustředit také na mezizubní prostory, kde vznikají skryté kazy a zanícená dáseň, která je základem pro vznik parodontitidy.

Instruktáž dentální hygieny je nutným základem pro vaše zdraví, a to nejen dentální, a měl by ji absolvovat každý, komu na jeho zdraví alespoň trochu záleží. V určitých případech (rovnátka, implantáty), je dokonce instruktáž dentální hygieny povinná – vyžadovaná zubním lékařem, typicky před zahájením léčby, resp. před provedením zákroku.

Základní instruktáž dentální hygieny trvá 50 minut a stojí 1200,- Kč. Tato investice se vám mnohonásobně vrátí ve zdraví, vzhledu a pocitu z vašich zubů. Kdo si v poslední době platil u zubního lékaře plombu či jakýkoliv jiný zákrok, určitě tato slova potvrdí.

Z objednání na instruktáž dentální hygieny netřeba mít ostych, ať jste jakéhokoliv věku. V řadách mých klientů jsou zastoupeny ženy i muži všech věkových kategorií, od malých dětí, až po seniory.