Časté dotazy
Otázky a odpovědi
Pokud si chcete udržet svůj chrup zdravý a vyhnout se tak opakovaným a nákladným zubařským zákrokům, je potřeba se nejprve naučit správně si čistit zuby. K tomu je samozřejmě důležité používat ty správné pomůcky dle vašich individuálních potřeb. Toto je základ, kterému vás naučíme. Dokonale zvládnutá ústní hygiena ovšem neznamená, že se na zubech v průběhu času nezačne vytvářet vrstvička zubního kamene nebo pigmentu z pití kávy, čaje či kouření. Pro jejich odstranění a vyleštění zubů pak slouží pravidelné (udržovací) návštěvy. Dalším důvodem může být potřeba řešení určitého problému v dutině ústní. Mezi ty nečastější patří parodontitida, poškozená zubní sklovina, zvýšená kazivost zubů, fixní rovnátka, příprava na aplikaci zubních implantátů a různých protetických prací (korunky, můstky, fazety). V dnešní době řeší řada lidí také otázku estetickou, tedy bělení zubů či aplikaci zubních šperků.
Každý z nás má jiné predispozice, jinou úroveň čištění, jiné návyky. Obecně lze říci, že u zdravých zubů stačí navštěvovat dentální hygienu 1x ročně za účelem odstranění zubního kamene a pigmentů a přeleštění zubů. U lidí se zvýšenou kazivostí či hůře zvládnutou úrovní péče o dutinu ústní je vhodné navštěvovat dentální hygienu alespoň 2x ročně. U závažnějších problémů, jakým je např. parodontitida, je vhodná frekvence návštěv co 3 měsíce.
První návštěva u nás začíná vstupním rozhovorem, jehož cílem je určení anamnézy a motivace klienta. Následuje komplexní vyšetření dutiny ústní, které zahrnuje vyšetření zubů a dásní, indexu krvácivosti dásní (PBI / KOD) a vyšetření a vyměření mezizubních prostor. Výsledkem je stanovení úrovně ústní hygieny a odhalení problematických míst. Poté je provedena instruktáž správného čištění zubů a mezizubních prostor, na což navazuje určení vhodných pomůcek k čištění. Na závěr je provedeno odstranění pigmentových skvrn, zubního kamene, a přeleštění zubů. Nedílnou součástí vstupní prohlídky je také motivace klienta k další péči o zdraví své dutiny ústní. Klient je motivován nejen při instruktáži, velmi často jej přesvědčí zejména porovnání stavu před a po vstupním ošetření (odstraněné pigmenty a nánosy zubního kamene, pocit dokonale čistých a hladkých zubů). Aktuální ceny viz stránka Ceník.
U člověka se zdravým chrupem a dásněmi je ošetření zcela bezbolestné. Problém nastává u klientů s vyšší citlivostí zubů a akutním zánětem dásní, který je sám o sobě velmi bolestivý. U těchto klientů se samozřejmě snažíme provádět ošetření velmi opatrně a citlivě. V určitých případech raději rozdělíme ošetření do více návštěv, aby tyto byly pro klienta zvládnutelné. Jakmile dojde k uzdravení nemocné dásně, příp. k remineralizaci zubů, bolest a přecitlivělost ustoupí.
Ano, a určitě to doporučujeme, u menších dětí samozřejmě v doprovodu rodičů. U malých dětí ve věku od 1 do 5 let je podstatou odbourání strachu z návštěvy zubní ordinace a motivace k čištění. Instruujeme zde spíše rodiče, jak u dětí vypěstovat ty správné návyky k čištění. Děti od 6 let už učíme správné technice čištění a používání mezizubních pomůcek. Už v tomto věku odstraňujeme dětem pigmentové skvrny i zubní kámen a zoubky přeleštíme. Pro dospívající děti je velmi důležitá nejen motivace k čištění a instruktáž správné techniky, ale také výživové poradenství, neboť tato věková skupina je velmi náchylná k užívání slazených nápojů a jiných potravin s negativním vlivem na zdraví dutiny ústní. Speciální péči vyžadují také děti s rovnátky (ortodontickými aparátky), kde je důležitá jak správná technika čištění za využití více pomůcek, tak četnost a důslednost při čištění. Začít s nácvikem se přitom musí již před nasazením aparátku.
Ano, mnohé zdravotní pojišťovny dnes na dentální hygienu svým klientům přispívají, je to ale velmi individuální. Je potřeba sledovat aktuální nabídky jednotlivých pojišťoven a také limity jejich příspěvků.
Parkování je dnes bohužel složité všude. Nejbližší parkovací místa jsou v ulici Havlíčkova a Hany Kvapilové, pokud jsou všechna obsazená, vyplatí se hledat v ulicích Mánesova, Myslbekova, Alšova, Stojanova či Lepařova.
Ano, přijímáme, jen prosím berte na vědomí, že objednací doba může být v řádu měsíců.
Ano, u nás můžete zaplatit všemi běžnými platebními kartami, jako např. VISA nebo Mastercard.
Bělení zubů provádíme metodou domácího bělení. Nejprve provedeme vstupní vyšetření a zkontrolujeme zubní sklovinu, zda je bez prasklin a zubních kazů. Odstraníme ze zubů pigmenty, skvrny a zubní kámen. Vytvoříme fotodokumentaci a určíme výchozí odstín zubů pro pozdější porovnání. Provedeme otisk zubů, který odešleme do laboratoře, kde z otisku vytvoří nosič pro bělení. Při další návštěvě nosič předáme klientovi, nacvičíme nasazování a sundávání nosiče, aplikaci bělícího gelu, a poradíme, jak pečovat o samotný nosič. Zuby se bělí během spánku. Po jednom týdnu bělení následuje kontrola odstínu vybělených zubů. Dle výsledku se s klientem dohodneme na celkové délce bělení, které se může pohybovat v řádu 10 až 30 dnů. Základní cena za toto bělení je 6.000,- Kč. U bělení delších než 10 dnů se cena navyšuje o dokoupené bělící gely.
Nejlépe přes on-line rezervační systém. Můžete také zavolat na telefonní číslo +420 799 797 300. Pokud vám to nezvedneme, ozveme se nejpozději následující pracovní den zpět. Další možnosti jsou odeslání zprávy na info@lovelydent.cz nebo vyplnění kontaktního formuláře.
Váš zubní lékař k tomu může mít více důvodů. Může chtít, abyste měli chrup dokonale vyčištěný před pravidelnou prohlídkou či nějakým složitějším zákrokem. U některých výkonů, jakým je např. aplikace implantátů, je dokonale zvládnutá hygiena podmínkou jeho provedení (jinak hrozí vážné komplikace). V této době, kdy je velký nedostatek zubních lékařů, je velmi důležité, aby se lékaři soustředili spíše na složitější a potřebné zákroky, než na nácvik čištění zubů, odstraňování zubního kamene či bělení. Tuto spíše preventivní činnost dnes řeší obor dentální hygiena, a nutno podotknout, že je to ku prospěchu a spokojenosti jak zubního lékaře, tak především klienta.